Най-якият сайт за тестове
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Най-якият сайт за тестове

За всеки, който обича да размишлява.
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Къде изчезнаха звездите ???

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Къде изчезнаха звездите ??? Empty
ПисанеЗаглавие: Къде изчезнаха звездите ???   Къде изчезнаха звездите ??? Icon_minitimeПон Юни 04, 2007 1:49 pm

Руснаците и Гагарин са виждали звездите , а американците и Армстронг - не !?
Защо на Лунното небе няма звезди ?
Вижте линка!

http://forum.abv.bg/index.php?act=Attach&type=post&id=5755


Последната промяна е направена от на Сря Юни 13, 2007 12:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
victoria_nea

victoria_nea


Брой мнения : 3
Registration date : 08.06.2007

Къде изчезнаха звездите ??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде изчезнаха звездите ???   Къде изчезнаха звездите ??? Icon_minitimeПет Юни 08, 2007 3:26 pm

ba4o_a4o написа:
Руснаците и Гагарин са виждали звездите , а американците и Амстронг - не !?
Защо на Лунното небе няма звезди ?
Вижте линка!

http://forum.abv.bg/index.php?act=Attach&type=post&id=5755

Може би защото това не е Лунното небе Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Къде изчезнаха звездите ??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде изчезнаха звездите ???   Къде изчезнаха звездите ??? Icon_minitimeСъб Юни 09, 2007 12:40 am

Код:
Може би защото това не е Лунното небе
Гарантирам - това е точно Лунното небе!
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

Къде изчезнаха звездите ??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде изчезнаха звездите ???   Къде изчезнаха звездите ??? Icon_minitimeПон Юни 18, 2007 2:42 pm

Мисля, че снимката има звезди, ако се загледаш внимателно. Интересен е момента с развяващото се знаме. За това не е ли нужна атмосфера?
Върнете се в началото Go down
Gala




Брой мнения : 36
Registration date : 16.06.2007

Къде изчезнаха звездите ??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде изчезнаха звездите ???   Къде изчезнаха звездите ??? Icon_minitimeСря Юни 20, 2007 1:50 pm

allina написа:
Мисля, че снимката има звезди, ако се загледаш внимателно. Интересен е момента с развяващото се знаме. За това не е ли нужна атмосфера?

А, на мен по ми е интересен момента с "правият ъгъл" между пръта на знамето и горната му част.Просто няма как да не се забележи, че има и хоризонтална част от горе за да не виси, макар да не знам защо да трябва да изглежда като на земята...
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Къде изчезнаха звездите ??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде изчезнаха звездите ???   Къде изчезнаха звездите ??? Icon_minitimeЧет Юни 21, 2007 12:27 pm

Код:
Мисля, че снимката има звезди, ако се загледаш внимателно.
Звездното небе от Луната е същото , както земното!Но поради чернотата на небето тук даже с невъоръжено око могат да се видят звезди до 7-ма - 8-ма звездна величина , т.е. могат да се видят стотици пъти повече звезди , отколкото на Земята!Така , че без да гледам внимателно , трябва да виждам много звезди!

Код:
Интересен е момента с развяващото се знаме. За това не е ли нужна атмосфера?
Знамето не се развява и това мога да го докажа!
Първото нещо е следното:
Код:
А, на мен по ми е интересен момента с "правият ъгъл" между пръта на знамето и горната му част.Просто няма как да не се забележи, че има и хоризонтална част от горе за да не виси, макар да не знам защо да трябва да изглежда като на земята...
Прилуняването на времето е било по-скоро политическо ! Американците са показали превъзходството си пред СССР! Американското знамето задължително трябвало да се види и астронавтите да му отдадат чест!
Правият ъгъл е допълнителна подкрепяща шина , за да не увисне знамето в условията на липса на атмосфера!
Второ:
Знамето не се развява! Ако това е снимка 1
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/2/2b/20060426153148%21NASA_AS-11-40-5875.jpg

а това снимка 2
http://forum.abv.bg/index.php?act=Attach&type=post&id=5755
Разликата между тях е няколко секунди - точно толкова , колкото Олдрин да си смъкне ръката / да спре да отдава чест на знамето/.
Ясно се вижда , че в два последователни кадъра гънките по знамето са еднакви !!! Следователно знамето не се развява!
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Къде изчезнаха звездите ??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде изчезнаха звездите ???   Къде изчезнаха звездите ??? Icon_minitimeВто Юни 26, 2007 9:10 am

Някой ще коментира ли нещо относно "развяващото се знаме " ?
Това е доста интересна тема, защото не всички са единодушни , че американците са ходили на Луната , особено след като НАСА загубиха оригиналните снимки !
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Къде изчезнаха звездите ??? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къде изчезнаха звездите ???   Къде изчезнаха звездите ??? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Къде изчезнаха звездите ???
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Най-якият сайт за тестове :: Your first category :: Загадки от другите :: Моите загадки-
Идете на: