Най-якият сайт за тестове
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Най-якият сайт за тестове

За всеки, който обича да размишлява.
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Здачка закачка

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Gala




Брой мнения : 36
Registration date : 16.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeНед Юни 17, 2007 3:49 am

Двама математици се срещат след много години.Единият казва, че е женен и има три деца.Другият го пита на колко са години, а първият му отговаря:
"Произведението от годините им е равно на 36, а сборът им е номера на къщета пред която сме."
Вторият казал, че не му е достатъчно.
Първият отговорил:
"Най-малкото е русо."
На колко години са децата?

Гледам прогнозата за времето и виждам, че на доста места вали и имате време да
седите тук!Приятно смятане.
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeНед Юни 17, 2007 10:27 am

Децата му са на 2, 3 и 6 години. Smile Информацията, че най-малкото е русо и истински ценна, тъй като води до изключването на други две възможни решения 2,2 и 9 или 3,3 и 4. Не съм сигурна дали това изключва варианта да е на 1 годинка или за отговор може да се приеме и 1, 4, 9 или 1, 6, 6. Това за номера на къщата не ми е ясно, но явно е 11-и при това решение.
Дай още загадки, че продължава да вали Smile
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeПон Юни 18, 2007 10:51 am

Код:
Това за номера на къщата не ми е ясно
Пояснявам - Ако едно от децата е на 6 месеца / 0,5 год/ , се изключва решението от вида - 9 , 8 , 0.5 ! Това е така , защото няма къща с номер = 9+8+0.5 !!!

Няма да отговарям на задачата , за да я направя по-интересна!
Тук негласно се приемат следните обстоятелства:
-Професорът и съпругата му са биологичните родители на трите деца;
-Няма осиновени деца;
-Най - малкото е със сламено руса коса.
-Другите две са с много черна коса и не са рижи.
Ако един математик отговаря на тази задача , той ще намери най-много отговори , като един от тях ще е 18 , 2 , 1 !!!
Ако един юрист / българин , не американец/ отговаря на тази задача , той ще изключи решението 18 , 2 , 1 , защото всеки гражданин на 18 години не е дете!
Ако един биолог отговаря на тази задача , той ще каже , че те няма решение в условията на по-горните 4 обстоятелства.
Това е така поради факта , че генът за черна коса е доминантен и няма как биологични родители на деца с гарваново черни коси , да са и биологични родители на дете със сламено руса коса!

Сега Gala , какъв е твоят коментар?
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeПон Юни 18, 2007 12:52 pm

Да, 1,2 и 18 също трябва да е решение. Благодаря за пояснението за номера на къщата. Не ми беше хрумвало да търся отговор от дробни числа.
Но по въпроса с гените допускаш грешка. Вярно е, че генът за черна коса е доминантен и точно това прави възможно двама родители с черна коса да имат дете с руса. Обратното е невъзможно.
Всяко дете носи по два гена определящи цвета на косата му - един майчин и един бащин и всеки от тях може да е рецесивен (а) или доминантен (А). Доминантността се изразява в това, че ако наследените гени са (А)(а) се проявява свойството на (А) и детето е с черна коса. Ако са (А)(А) също естествено. И само ако са (а)(а) е русо. Така, ако и двамата родители са руси, т.е. (а)(а), няма как детето да е с черна коса, защото няма как да получи ген (А). Докато от двама родители (А)(а), които са с черна коса, може да се получи русо дете като наследи от всеки един от тях (а)-генът.
Върнете се в началото Go down
Gala




Брой мнения : 36
Registration date : 16.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeВто Юни 19, 2007 1:43 pm

ba4o_a4o написа:
[code]
-Професорът и съпругата му са биологичните родители на трите деца;
-Няма осиновени деца;
-Най - малкото е със сламено руса коса.
-Другите две са с много черна коса и не са рижи.


Сега Gala , какъв е твоят коментар?


До тук си прав.
Понеже си ми симпатичен ти давам жокер, е нека са два.

Разговора е между математици, а възрастта на децата е в цели числа!

...е, нека са три...

Всичко в задачата има значение!
Пия кафе по всяко време!
Върнете се в началото Go down
Gala




Брой мнения : 36
Registration date : 16.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeВто Юни 19, 2007 1:47 pm

allina написа:
Децата му са на 2, 3 и 6 години. Smile Информацията, че най-малкото е русо и истински ценна, тъй като води до изключването на други две възможни решения 2,2 и 9 или 3,3 и 4. Не съм сигурна дали това изключва варианта да е на 1 годинка или за отговор може да се приеме и 1, 4, 9 или 1, 6, 6. Това за номера на къщата не ми е ясно, но явно е 11-и при това решение.
Дай още загадки, че продължава да вали Smile


За съжаление си в голям хаос, макар да прилича на "брауновото "движение...
...дай нещо за отговор все пак, аз ли да гадая?!!!
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeСря Юни 20, 2007 12:31 pm

Gala написа:

До тук си прав.
Понеже си ми симпатичен ти давам жокер, е нека са два.
Това, което написах вчера бе вярно , половината! Съзнателно исках да "нахъся" участниците към себе си! Разбрах , че съм симпатичен , иначе трябваше "да ме схрузкат"
1. Ако сте забелязали всички родители наричат децата си " дете " , назависимо на колко години са последните! Така , че професорът е употребил думата "деца "като родител!
2.За русата и черната коса! Вярно е точно обратното - Само родители с руси коси не могат да имат чернокоси деца! Ако това все пак се случи , уверявам ви , че това е под влияние " на околната среда". Родители с черна коса могат да носят в себе си гени за руса коса!
Моет решение е :
Разделяме 36 на множители ( 3 ,3 , 2 , 2 , 1 ) !
Решението трябва да е комбинация от тези числа при спазване на наложените ограничения!
- 18 , 2 , 1;
- 12 , 3 , 1;
- 9 , 4 , 1;
- 6 , 3 , 2 ;
- 6 , 6 , 1.
Ако не съм изпуснал нещо и ако бебе на 1 година се нарича дете - това е !!!
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeСря Юни 20, 2007 1:23 pm

Извинявам се за хаоса Smile
Сега в строг ред излагам разсъжденията си:
Нека се поставим на мястото на професора и започнем от начало. Първоначално той знае, че произведението от годините на децата е 36. Предполагаме, че и той като нас е разложил 36 на прости множители 2, 2, 3, 3, 1 и е съставил всички възможни комбинации:
1, 4, 9
1, 6, 6
3, 3, 4
2, 2, 9
2, 3, 6
1, 3, 12
1, 2, 18
След това разбира, че сбора от годините им е равен на номера на къщата, пред която стоят. Нека пресметнем всички възможни суми
1+4+9=14
1+6+6=13
3+3+4=10
2+2+9=13
2+3+6=11
1+3+12=16
1+2+18=21
Той, за разлика от нас, е знаел кой е този номер, т.е. знаел е каква е сумата и въпреки това е казал, че информацията не е достатъчна. Единствения вариант тази информация да не е достатъчна е ако е получил две или повече решения отговарящи на горните условия. Единственото равенство между сумата и произведението на числата, които са възможни решения е между 1, 6, 6 и 2, 2, 9. Следователно след пояснението, че най-малкото дете е русо (т.е. едно) е заключил, децата на приятеля му са на 1, 6, и 6 години.
Смятам, че единственото решение на задачата е комбинацията 1, 6, 6
Върнете се в началото Go down
Gala




Брой мнения : 36
Registration date : 16.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeСря Юни 20, 2007 1:35 pm

[quote="ba4o_a4o"]
Gala написа:

Съзнателно исках да "нахъся" участниците към себе си! Разбрах , че съм симпатичен , иначе трябваше "да ме схрузкат"
Ако сте забелязали всички родители наричат децата си " дете "
За русата и черната коса! Вярно е точно обратното - Само родители с руси коси не могат да имат чернокоси деца! Ако това все пак се случи , уверявам ви , че това е под влияние " на околната среда". Родители с черна коса могат да носят в себе си гени за руса коса!
Моет решение е :

- 18 , 2 , 1;
- 12 , 3 , 1;
- 9 , 4 , 1;
- 6 , 3 , 2 ;
- 6 , 6 , 1.
Ако не съм изпуснал нещо и ако бебе на 1 година се нарича дете - това е !!!


<"нахъся" >-Познато..., за един мъж който иска да печели време, понеже не се досеща за отговора...

<схрузкат>-по мое време се пишаше схруСкат!!!

<За русата и черната коса>-съжалявам, но моите се родиха с бяла и чисто черна коса, а сега са руси!ние сме със светли коси, а за "комшията" не Ви прави чест да намеквате.


< 18 , 2 , 1;
- 12 , 3 , 1;
- 9 , 4 , 1;
- 6 , 3 , 2 ;
- 6 , 6 , 1.>

и все пак коя комбимагия е решението понеже ако беше тест трябваше да има само една такава!
Върнете се в началото Go down
Gala




Брой мнения : 36
Registration date : 16.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeСря Юни 20, 2007 1:38 pm

алина- кафето е от мен! Very Happy
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeЧет Юни 21, 2007 9:58 am

За Gala:
Код:
моите се родиха с бяла и чисто черна коса, а сега са руси!
Не разбирам какво искаш да кажеш!
Как може един човек с естествено черна коса да стане естестествено рус?
Такова нещо не само не съм виждал , но и не съм и чел!
Код:
ние сме със светли коси
Щом сте със светли коси и двамата , децата задължително трябва да са светли и по никакъв начин да не са естествено тъмнокоси!
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeЧет Юни 21, 2007 10:06 am

Код:
Той, за разлика от нас, е знаел кой е този номер, т.е. знаел е каква е сумата и въпреки това е казал, че информацията не е достатъчна. Единствения вариант тази информация да не е достатъчна е ако е получил две или повече решения отговарящи на горните условия. Единственото равенство между сумата и произведението на числата, които са възможни решения е между 1, 6, 6 и 2, 2, 9. Следователно след пояснението, че най-малкото дете е русо (т.е. едно) е заключил, децата на приятеля му са на 1, 6, и 6 години.
Смятам, че единственото решение на задачата е комбинацията 1, 6, 6

Признавам , че тази идея не ми мина през ума!
Върнете се в началото Go down
Gala




Брой мнения : 36
Registration date : 16.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeЧет Юни 21, 2007 1:56 pm

ba4o_a4o написа:
За Gala:
Код:
моите се родиха с бяла и чисто черна коса, а сега са руси!
Не разбирам какво искаш да кажеш!
Как може един човек с естествено черна коса да стане естестествено рус?
Такова нещо не само не съм виждал , но и не съм и чел!
Код:
ние сме със светли коси
Щом сте със светли коси и двамата , децата задължително трябва да са светли и по никакъв начин да не са естествено тъмнокоси!

Много просто-голямата ми дъщеря се роди с бяла коса, а малката с гарваново черна.Съпругът ми беше рус, а аз и сега съм(така поне казват хората) тъмно руса или светло кестенява.С годините станаха и двете светли.А, че не си чел, явно малко четеш-децата носят гените от поколения, а не само от родителите си.Много съм чела за деца от "бели" родители да имат свои чернокожи-имам предвид негърчета.
Върнете се в началото Go down
Gala




Брой мнения : 36
Registration date : 16.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeЧет Юни 21, 2007 1:58 pm

ba4o_a4o написа:
Код:
... Следователно след пояснението, че най-малкото дете е русо (т.е. едно) е заключил, децата на приятеля му са на 1, 6, и 6 години.
Смятам, че единственото решение на задачата е комбинацията 1, 6, 6

Признавам , че тази идея не ми мина през ума!

Тук отговора е верен, но кафето изпихме с аллина, ако пиеш озобщо!
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeПет Юни 22, 2007 9:01 am

Код:
кафето изпихме с аллина

Момичета , не злоупотребявайте с кафето!
Добре ли сте с кръвното налягане?!
Върнете се в началото Go down
Gala




Брой мнения : 36
Registration date : 16.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeПет Юни 22, 2007 9:23 am

ba4o_a4o написа:
Код:
кафето изпихме с аллина

Момичета , не злоупотребявайте с кафето!
Добре ли сте с кръвното налягане?!


Аз да!
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeПет Юни 22, 2007 12:10 pm

Моето е малко нисичко, та трябва много да се трудя със задачите, та да наваксвам с кафенца Smile
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitimeПет Юни 22, 2007 12:58 pm

Код:
трябва много да се трудя със задачите, та да наваксвам с кафенца

Аllina , щом е потребно , прибави и едно кафенце от мен - за факториела !!!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Здачка закачка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здачка закачка   Здачка закачка Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Здачка закачка
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Най-якият сайт за тестове :: Your first category :: Загадки от другите :: Моите загадки-
Идете на: