Най-якият сайт за тестове
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Най-якият сайт за тестове

За всеки, който обича да размишлява.
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Имате ли въображение!

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Имате ли въображение! Empty
ПисанеЗаглавие: Имате ли въображение!   Имате ли въображение! Icon_minitimeНед Юни 03, 2007 1:56 pm

Представете си ,че от Северния до Южния полюс на Земята минавайки през центъра е прокарана една тръба! От Южния полюс пускаме един камък в тръбата !
Въпрос: Как ще се движи камъка и къде ще спре?
Върнете се в началото Go down
demi




Брой мнения : 2
Registration date : 18.06.2007

Имате ли въображение! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имате ли въображение!   Имате ли въображение! Icon_minitimeПон Юни 18, 2007 7:17 am

Камъкът няма изобщо да се движи
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Имате ли въображение! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имате ли въображение!   Имате ли въображение! Icon_minitimeПон Юни 18, 2007 10:00 am

Код:
Камъкът няма изобщо да се движи
Приятелю , когато пуснеш камък в кладенец , какво става?
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Имате ли въображение! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имате ли въображение!   Имате ли въображение! Icon_minitimeСря Юни 27, 2007 9:51 am

Това защо не го решавате? Да не е забравено? То е много лесно! Вервайте ми !
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

Имате ли въображение! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имате ли въображение!   Имате ли въображение! Icon_minitimeСря Юни 27, 2007 12:16 pm

Много лесно е субективно понятие, както знаеш Smile
Понеже всички сме изпускали по нещо в някоя дупка е ясно че камъка, под действието на гравитацията ще започне да се движи към центъра на Земята. Бледите ми спомени по физика ми подсказват, че движението ще да е равноускорително, но все пак спомените ми са мнооого бледи. Формулата, с която сме си служили в училище предполага земното ускорение да е константа, а в случая току виж се оказало че не е.
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Имате ли въображение! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имате ли въображение!   Имате ли въображение! Icon_minitimeЧет Юни 28, 2007 10:40 am

allina написа:
Много лесно е субективно понятие, както знаеш Smile
Понеже всички сме изпускали по нещо в някоя дупка е ясно че камъка, под действието на гравитацията ще започне да се движи към центъра на Земята. Бледите ми спомени по физика ми подсказват, че движението ще да е равноускорително, но все пак спомените ми са мнооого бледи. Формулата, с която сме си служили в училище предполага земното ускорение да е константа, а в случая току виж се оказало че не е.

До тук всичко е добре!
Когато стигне до центъра на Земята , какво ще стане?
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

Имате ли въображение! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имате ли въображение!   Имате ли въображение! Icon_minitimeЧет Юни 28, 2007 12:17 pm

Ето едно много смело предположение:
В центъра на Земята гравитацията ще смени посоката си спрямо движението на нашия камък. Но той няма да спре внезапно, тъй като се движи вече с някаква скорост и движението му след центъра ще е аналогично на това, ако го подхвърлим във въздуха - ще продължи да се движи към другия полюс, скоростта му постепенно ще намалее и ще стане нула (имаше ли равнозакъснително движение). Тогава под въздействието на гравитацията отново ще започне да пада към центъра на Земята, но вече ще го достигне с по-ниска скорост. След аналогични разсъждения (и вероятно нарушаване на една торба физични закони), достигам до извода, че камъкът ще се движи по този начин около центъра на Земята с постоянно намаляваща амплитуда, подобно на махало, докато скоростта, с която достига центъра започне да клони към нула и той спре. Smile
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Имате ли въображение! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имате ли въображение!   Имате ли въображение! Icon_minitimeПет Юни 29, 2007 10:02 am

allina написа:
Ето едно много смело предположение:
В центъра на Земята гравитацията ще смени посоката си спрямо движението на нашия камък. Но той няма да спре внезапно, тъй като се движи вече с някаква скорост и движението му след центъра ще е аналогично на това, ако го подхвърлим във въздуха - ще продължи да се движи към другия полюс, скоростта му постепенно ще намалее и ще стане нула (имаше ли равнозакъснително движение). Тогава под въздействието на гравитацията отново ще започне да пада към центъра на Земята, но вече ще го достигне с по-ниска скорост. След аналогични разсъждения (и вероятно нарушаване на една торба физични закони), достигам до извода, че камъкът ще се движи по този начин около центъра на Земята с постоянно намаляваща амплитуда, подобно на махало, докато скоростта, с която достига центъра започне да клони към нула и той спре. Smile

Точно това очаквах да напишеш! Това е верният отговор! Винаги ли си така несигурна в себе си! Според мен трябва да имаш по - високо самочувствие! Определено имаш основание за това!
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

Имате ли въображение! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имате ли въображение!   Имате ли въображение! Icon_minitimeПет Юни 29, 2007 11:55 am

Embarassed Благодаря! Сега аз трябва да черпя... Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Имате ли въображение! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Имате ли въображение!   Имате ли въображение! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Имате ли въображение!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Най-якият сайт за тестове :: Your first category :: Загадки от другите :: Моите загадки-
Идете на: