Най-якият сайт за тестове
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Най-якият сайт за тестове

За всеки, който обича да размишлява.
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 България - позната и непозната !

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

България - позната и непозната ! Empty
ПисанеЗаглавие: България - позната и непозната !   България - позната и непозната ! Icon_minitimeНед Юли 08, 2007 7:51 am

Когато по националното ни радио удари гонгът за 12 часа , в кое населено място у нас слънчевият часовник показва точно 12 часа?
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

България - позната и непозната ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България - позната и непозната !   България - позната и непозната ! Icon_minitimeВто Юли 17, 2007 4:03 pm

Признавам че без да го обмислям, но на пръв поглед ми се струва че няма да е едно място, а безкрайно много точки по дължината на отсечката, в която някой меридиан пресича България.
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

България - позната и непозната ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България - позната и непозната !   България - позната и непозната ! Icon_minitimeСря Юли 18, 2007 12:23 pm

allina написа:
Признавам че без да го обмислям, но на пръв поглед ми се струва че няма да е едно място, а безкрайно много точки по дължината на отсечката, в която някой меридиан пресича България.
На този меридиан има само едно населено място!
Върнете се в началото Go down
blondy




Брой мнения : 5
Age : 33
Registration date : 11.08.2007

България - позната и непозната ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България - позната и непозната !   България - позната и непозната ! Icon_minitimeСъб Авг 11, 2007 1:36 pm

ba4o_a4o написа:
Когато по националното ни радио удари гонгът за 12 часа , в кое населено място у нас слънчевият часовник показва точно 12 часа?

мисля, че е достатачно да знаеш в кой град в страната ваобще има такъв часовник. Отговорът е Варна.
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

България - позната и непозната ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България - позната и непозната !   България - позната и непозната ! Icon_minitimeНед Авг 12, 2007 7:21 am

Код:
мисля, че е достатачно да знаеш в кой град в страната ваобще има такъв часовник. Отговорът е Варна.   

Такъв часовник има в много градове на страната.
Отговорът " Варна "е неправилен!
Върнете се в началото Go down
Gala




Брой мнения : 36
Registration date : 16.06.2007

България - позната и непозната ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България - позната и непозната !   България - позната и непозната ! Icon_minitimeСря Авг 15, 2007 11:03 am

/мисля, че е достатачно да знаеш в кой град в страната ваобще има такъв часовник. Отговорът е Варна/

Мисля, че в много градове има слънчеви часовници.Ако си ходила или живееш във Варна(и искаш да се похвалиш), това е друг въпрос, но си мисля за София-все пак столоца е, а и по телефони и тук за времето в една страна се визира столицата и(съжалявам ако греша)-гадая!
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

България - позната и непозната ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България - позната и непозната !   България - позната и непозната ! Icon_minitimeЧет Авг 16, 2007 10:47 am

Gala написа:
/мисля, че е достатачно да знаеш в кой град в страната ваобще има такъв часовник. Отговорът е Варна/

Мисля, че в много градове има слънчеви часовници.Ако си ходила или живееш във Варна(и искаш да се похвалиш), това е друг въпрос, но си мисля за София-все пак столоца е, а и по телефони и тук за времето в една страна се визира столицата и(съжалявам ако греша)-гадая!

Преди София столица на България е бил Пловдив. В САЩ има четири часови зони.
Да не говорим пък и за т. нар. Московско време.
А от начало на тази година , столицата на България е вече ... Брюксел. Каквото кажат от там , това и става.
А времето / като физична величина / у нас не се е променило...
Искам да кажа, че отговорът не е свързан със столицата.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





България - позната и непозната ! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: България - позната и непозната !   България - позната и непозната ! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
България - позната и непозната !
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Най-якият сайт за тестове :: Your first category :: Загадки от другите :: Моите загадки-
Идете на: