Най-якият сайт за тестове
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Най-якият сайт за тестове

За всеки, който обича да размишлява.
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 За ЖП-транспорта.

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Gala




Брой мнения : 36
Registration date : 16.06.2007

За ЖП-транспорта. Empty
ПисанеЗаглавие: За ЖП-транспорта.   За ЖП-транспорта. Icon_minitimeПон Юни 25, 2007 12:13 pm

Един влак тръгва от София за Варна.Един час по-късно друг влак тръгва от Варна за София.Двата влака се движат с еднаква скорост.Кой от двата влака ще бъде по-близо до София, когато се срещнат?
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

За ЖП-транспорта. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За ЖП-транспорта.   За ЖП-транспорта. Icon_minitimeПон Юни 25, 2007 12:38 pm

Моля и други да решават задачата! Аз ще се намеса след 72 часа! Така , че побързайте!!!
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

За ЖП-транспорта. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За ЖП-транспорта.   За ЖП-транспорта. Icon_minitimeПон Юни 25, 2007 2:30 pm

Аз на такава молба не мога да откажа Smile
Ако погледнем схематично задачата, то в мястото на срещата и двата влака се намират в една и съща точка на пътя между София и Варна, така че са еднакво близо до София.
Дай сега твоите варианти Smile
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

За ЖП-транспорта. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За ЖП-транспорта.   За ЖП-транспорта. Icon_minitimeВто Юни 26, 2007 8:51 am

Код:
Ако погледнем схематично задачата, то в мястото на срещата и двата влака се намират в една и съща точка на пътя между София и Варна, така че са еднакво близо до София.
Дай сега твоите варианти
Софийският блак е по - близо до София и то точно със собствената си дължина!
Върнете се в началото Go down
Gala




Брой мнения : 36
Registration date : 16.06.2007

За ЖП-транспорта. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За ЖП-транспорта.   За ЖП-транспорта. Icon_minitimeВто Юни 26, 2007 9:31 am

ba4o_a4o написа:
Код:
Ако погледнем схематично задачата, то в мястото на срещата и двата влака се намират в една и съща точка на пътя между София и Варна, така че са еднакво близо до София.
Дай сега твоите варианти
Софийският блак е по - близо до София и то точно със собствената си дължина!

Нека кнаправим задачата ми по-сложна:

как така от /Yesterday at 6:38 pm/ до /Today at 2:51 pm/ минаха 72 часа!
Аз не боравя с английски, но мосля, че тук са минали само 8часа и 13мин.
Моля поправете ме ако греша?!! Very Happy
ПП: а иначе теореточно, като ипит да си пръв в решението си прав за дължината на влака, но отговора е :На еднакво разстояние, може би понеже е за 3-ти клас!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
Gala




Брой мнения : 36
Registration date : 16.06.2007

За ЖП-транспорта. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За ЖП-транспорта.   За ЖП-транспорта. Icon_minitimeВто Юни 26, 2007 9:33 am

allina написа:
Аз на такава молба не мога да откажа Smile
Ако погледнем схематично задачата, то в мястото на срещата и двата влака се намират в една и съща точка на пътя между София и Варна, така че са еднакво близо до София.
Дай сега твоите варианти Smile

Smile Smile Smile
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

За ЖП-транспорта. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За ЖП-транспорта.   За ЖП-транспорта. Icon_minitimeСря Юни 27, 2007 9:41 am

Код:
Кой от двата влака ще бъде по-близо до София, когато се срещнат?
Gala , тук не са ми ясни понятията :
- "по близо до София" , т.е. от коя точка на влака да измеря разстоянието до София / коя точка на София/;
- "когато се срещнат" , т.е. как се опредяля момента на срещата?

Само за пояснение ще кажа , че в България е прието за разстояние между два града да се разбира разстоянието между централните им пощенски клонове./ От това трябваше да направя загадка , но в момент на слабост давам отговора./
Върнете се в началото Go down
blondy




Брой мнения : 5
Age : 33
Registration date : 11.08.2007

За ЖП-транспорта. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За ЖП-транспорта.   За ЖП-транспорта. Icon_minitimeСъб Авг 11, 2007 1:49 pm

Gala написа:
Един влак тръгва от София за Варна.Един час по-късно друг влак тръгва от Варна за София.Двата влака се движат с еднаква скорост.Кой от двата влака ще бъде по-близо до София, когато се срещнат?

влакът от Варна за София ще е по-близо, защото за да трагне тои от мяатото на срещата първи трябва да е трагнал влака от София за Варна(този влак е пристигнал пъеви на мястото на срещата, чака другия и понеже е пристинал първи трагва първи и се отдалечава от дадената гара, следователно другия влак е по-близо до София).
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

За ЖП-транспорта. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За ЖП-транспорта.   За ЖП-транспорта. Icon_minitimeНед Авг 12, 2007 7:40 am

blondy написа:
Gala написа:
Един влак тръгва от София за Варна.Един час по-късно друг влак тръгва от Варна за София.Двата влака се движат с еднаква скорост.Кой от двата влака ще бъде по-близо до София, когато се срещнат?

влакът от Варна за София ще е по-близо, защото за да трагне тои от мяатото на срещата първи трябва да е трагнал влака от София за Варна(този влак е пристигнал пъеви на мястото на срещата, чака другия и понеже е пристинал първи трагва първи и се отдалечава от дадената гара, следователно другия влак е по-близо до София).

Вlondy , по тази задача имам един спор с Gala.
Аз смятам , че моментът на срещата е точно , когато се изравнят буферите на двата теглещи локомотива / или съответно буферите на първите вагони , ако локомотивите са в края на влаковата композиция и я тикат/.
Тогава най - късото разстояние до София / т.е. до централната поща / ще е това от последния вагон на софийския влак .
Gala обаче разглежда двата влака като материални точки и твърди , че са на равни разстояния.
В зависимост от гледната точка мисля , че и двамата сме прави!
Върнете се в началото Go down
blondy




Брой мнения : 5
Age : 33
Registration date : 11.08.2007

За ЖП-транспорта. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За ЖП-транспорта.   За ЖП-транспорта. Icon_minitimeНед Авг 12, 2007 12:12 pm

ba4o_a4o написа:
blondy написа:
Gala написа:
Един влак тръгва от София за Варна.Един час по-късно друг влак тръгва от Варна за София.Двата влака се движат с еднаква скорост.Кой от двата влака ще бъде по-близо до София, когато се срещнат?

влакът от Варна за София ще е по-близо, защото за да трагне тои от мяатото на срещата първи трябва да е трагнал влака от София за Варна(този влак е пристигнал пъеви на мястото на срещата, чака другия и понеже е пристинал първи трагва първи и се отдалечава от дадената гара, следователно другия влак е по-близо до София).

Вlondy , по тази задача имам един спор с Gala.
Аз смятам , че моментът на срещата е точно , когато се изравнят буферите на двата теглещи локомотива / или съответно буферите на първите вагони , ако локомотивите са в края на влаковата композиция и я тикат/.
Тогава най - късото разстояние до София / т.е. до централната поща / ще е това от последния вагон на софийския влак .
Gala обаче разглежда двата влака като материални точки и твърди , че са на равни разстояния.
В зависимост от гледната точка мисля , че и двамата сме прави!

аз мисля, че тук може да се иска и пояснение, защото има и значение кой от двата влака е на по-преден коловоз,защото по правилник първи тръгва този, който е на по-преден коловоз.И все пак мисля, че съм права и това е верния отговор Smile
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

За ЖП-транспорта. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За ЖП-транспорта.   За ЖП-транспорта. Icon_minitimeСря Авг 15, 2007 10:38 am

Цитат :
И все пак мисля, че съм права и това е верния отговор

blondy, не споделям мнението ти , че влакът от Варна за София е по - близо до София.

Ако искаш , можем да поспорим.
Ако приемем мнението на автора на задачата , че влаковете са материални точки, моето твърдение е , че в момента на срещата влаковете са на равни разстояния от София!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





За ЖП-транспорта. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За ЖП-транспорта.   За ЖП-транспорта. Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
За ЖП-транспорта.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Най-якият сайт за тестове :: Your first category :: Загадки от другите :: Моите загадки-
Идете на: