Най-якият сайт за тестове
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Най-якият сайт за тестове

За всеки, който обича да размишлява.
 
ИндексИндекс  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Можете ли да се ориентирате?

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitimeПет Юни 08, 2007 10:52 am

Ако сте на Луната , как ще определите посоката север?
Върнете се в началото Go down
v@l_43ev15
Admin



Брой мнения : 39
Age : 32
Registration date : 16.05.2007

Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitimeСря Юни 13, 2007 12:51 pm

От луната не се ли вижда Слънцето?
Върнете се в началото Go down
http://kwototidoidenauma.niceboard.biz/
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitimeПет Юни 15, 2007 11:51 am

Цитат :
От луната не се ли вижда Слънцето?
Вижда се , но едно Лунно денонощие е равно на кръгло 27 Земни денонощия!
1.Колко Земни дни са нужни до стой човек на температура от 90 до 120*С , за да определи север?
2.А през нощта какво да правим без Слънцето? Тогава пък е много студено!
3.Помислете и за обратната страна на Луната!
Върнете се в началото Go down
demi




Брой мнения : 2
Registration date : 18.06.2007

Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitimeПон Юни 18, 2007 7:12 am

с компас...
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitimeПон Юни 18, 2007 9:54 am

Код:
с компас...

demi , много съжалявам , че трябва да те разочаровам!

Луната практически няма магнитно поле!
Само ще ти кажа , че си на прав път! Отределенето на посоката на Луната е идентично с определяне посоката на Земята!!!
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitimeПет Юни 22, 2007 2:49 pm

Като начало не съм сигурна как се дефинира посоката север на Луната. На Земята магнитния северен полюс е дефиниран чрез магнитното поле, а това на Луната е в пъти по-ниско и безполезно в това отношение. Географската посока север е тази която ти е наляво, ако застанеш на екватора с лице към изгряващото слънце - не знам това дали се отнася и за Луната.
Но ако север на Луната съвпада със север на Земята по отношение на звездното небе, бихме могли да се ориентираме по звездите. Разстоянието между Земята и Луната е пренебрежимо малко и грешката ще е нищожна. На Земята за ориентир се използва звезда от съзвездието Малка мечка. На Луната дори ще е по-лесно защото звездите се виждат по-ясно и през цялото денонощие.
И ако липсвам от форума за по-дълго, значи съм се затрила на Луната поради грешка в горните разсъждения Smile
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitimeСъб Юни 23, 2007 2:31 am

Ще дам пояснения!
Полярната звезда е пътеводна на Земята. Отговорът се крие в това , кой е нейният аналог на Луната?
Ако знаеш , защо точно Полярната звезда е "избрана " за пътеводна на Земята, по-лесно ще откриеш нейния аналог !
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitimeСъб Юни 23, 2007 8:36 am

Ролята на Северна звезда се изпълнява от тази звезда, която е най-близо до мисленото продължение в северна посока на оста на въртене на Земята и остава неподвижна в звездното небе през цялата година, неотклонно сочейки север. В наши дни това е звездата Поларис от съзвездието Малка мечка. Това е най-ярката звезда от съзвездието и е последната на "опашката" му.
Тъй като Луната се върти около Земята, в орбита, която е почти правилна окръжност, то Поларис би трябвало да остава неподвижна и на Лунното небе. Проблемът е в това, че оста на въртене на Луната е наклонена спрямо тази на Земята с 5 градуса. За да ползваме земния ориентир ще трябва да правим корекция, ако това отклонение е от значение.
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitimeНед Юни 24, 2007 9:34 am

Разсъжденията за Земята са правилни ! Но звездата пътеводна на Луната е друга! За мен и това е достатъчно да кажа , че си решила задачата! Когато пожелаеш , мога да напиша името на търсената звезда.
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitimeНед Юни 24, 2007 1:42 pm

Търся, търся и не мога да открия коя е звездата. Май е най-добре да кажеш ти Smile Разбрах как стои въпроса със северната и южната звезда на Марс, но не и на Луната. Предавам се...
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitimeПон Юни 25, 2007 10:49 am

Оста на въртене на Луната сочи към съзвездието Дракон и ролята на полярня звезда върху лунното небе изпълнява звездата Омега от съзвездието Дракон! Около нея много бавно се върти лунното звездно небе!
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitimeПон Юни 25, 2007 2:52 pm

Все пак е от съседно на Малката мечка съзвездие. Явно защото оста на Луната е само с 5 градуса наклонена спрямо земната и Поларис се върти около Омега в сравнително малък кръг на лунното небе.
Все едно де Smile Дори и като знам отговора продължавам да не намирам информация за него в нета.
Върнете се в началото Go down
ba4o_a4o




Брой мнения : 81
Registration date : 01.06.2007

Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitimeВто Юни 26, 2007 8:46 am

Код:
Дори и като знам отговора продължавам да не намирам информация за него в нета.
Не съм създал загадката с информация от нета! Аз чета и книги!
Върнете се в началото Go down
allina




Брой мнения : 32
Registration date : 13.06.2007

Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitimeСря Юни 27, 2007 2:05 am

Не съм казала друго Smile
Просто твоята библиотека не ми е под ръка, та се налага да се задоволявам с нета.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Можете ли да се ориентирате? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Можете ли да се ориентирате?   Можете ли да се ориентирате? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Можете ли да се ориентирате?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Най-якият сайт за тестове :: Your first category :: Загадки от другите :: Моите загадки-
Идете на: